Сертифікати

Целюлозна вата Termex має відмітку CE від Фінського інституту будівельних технологій (VTT Services). Крім того, ми провели спільно з державним Інститутом будівельних технологій ряд досліджень.

Наш продукт щоденно досліджується щодо горючості та щомісячно – щодо теплоізоляції, тобто частіше, ніж багато інших подібних теплоізоляційних продуктів на ринку. Водночас марка Termex має доступ до новітніх досліджень в рамках Європейської асоціації виробників целюлозної вати ECIA. Все це робиться для того, щоб наші клієнти могли використовувати целюлозну вату Termex оптимально і впевнено, відповідно до останніх ринкових тенденцій.

При порівнянні з іншими теплоізоляційними матеріалами ми рекомендуємо звертати увагу на такі параметри:

КОЕФІЦІЄНТ ЛЯМБДА (λ)

Наш заявлений коефіцієнт лямбда λ належить до 100 % продукції, враховує коефіцієнт вологості 50 % і так зване стандартне відхилення. Щоб розрахувати необхідну товщину шару ізоляції, необхідно розділити наш коефіцієнт лямбда λ  = 0,038 Вт/мК на стандартне значення U = 0,18. Отже, мінімальний шар ізоляції нашим матеріалом становить 21,1 см. Для порівняння: матеріал з коефіцієнтом лямбда λ = 0,040 Вт/мК потребує товщини шару 22,2 см.

УВАГА! З 2021 року нормативне значення U було знижено до 0,15, що призвело до необхідності застосування шару ізоляції товщиною 25,3 см.

ТЕПЛОЄМНІСТЬ І ГЕРМЕТИЧНІСТЬ

Слід взяти до уваги, що міграція тепла у целюлозних волокнах здійснюється інакше, ніж, наприклад, у скловолокні, зокрема через його низьку повітропроникність. Крім того, целюлоза ідеально заповнює нерівні місця і вузькі закутки, а також монтажні елементи, що може бути більш складним у разі використання традиційних матеріалів. Якщо пароізоляція порушена, то  целюлозна вата здебільшого продовжує виконувати свою функцію, не руйнуючись. З огляду на наведені причини целюлозна ізоляція часто може досягти дуже високої енергоефективності.

СТІЙКІСТЬ ДО ГРИБКІВ І ПЛІСНЯВИ

Чи існує якась хімічна сполука, яка обмежує ріст плісняви в покрівельних конструкціях? Так. Найпоширенішим антидотом проти цієї поширеної проблеми є сполуки бору, які зазвичай використовуються для обробки деревини (характерний зеленуватий наліт). Целюлозна вата Termex® містить борну кислоту, доступну в аптеках як дезінфікуючий і антисептичний засіб. Останнім часом деякі гравці на ринку теплоізоляції намагалися дискредитувати цю речовину. Termex та багато інших виробників використовують сполуки бору у своїх матеріалах вже понад 30 років. Борна кислота не вивітрюється з матеріалу після монтажу, а під час монтажу ступінь впливу можливих побічних ефектів є мізерно низьким (летюча фракція целюлози становить менш ніж 0,01 проміле). Целюлозна вата Termex не містить голок, формальдегіду або в’яжучих речовин. Запах целюлозної вати можна порівняти із запахом свіжокупленої газети, поєднаним зі злегка кислуватим запахом.

ВОГНЕСТІЙКІСТЬ

На нашому підприємстві ми щодня досліджуємо реакцію нашого матеріалу на вплив вогню. Наш матеріал має клас горючості E згідно з EN 11925 і клас реакції на вогонь B, s2, d00 згідно з EN 13101-1.

Будь-який виробник з реакцією на вогонь класу В зобов’язаний проводити щоденні дослідження і підтримувати постійну сертифікацію щодо цього. Відповідність цій вимозі має бути належним чином підтверджена на упаковці.

 

УВАГА! Позначення класу В на упаковці є ключовим фактором у забезпеченні пожежної безпеки утепленої будівлі. На відміну від багатьох виробників екологічно чистих ізоляційних матеріалів, целюлозна вата Termex має таке позначення. 

 

Крім того, целюлозна вата Termex характеризується дуже низькою швидкістю плавлення. Переконатися в цьому можна, переглянувши розділ Відео. Вона значною мірою поглинає теплову енергію, повільно карбонізуючись, і здатна захищати конструкцію від нагрівання протягом відносно тривалого часу.

З погляду конструкційної вогнестійкості наш матеріал часто використовується як замінник мінеральної вати, як показано в звіті про дослідження Інституту будівельних технологій для стінової конструкції з класифікацією REI30.

ОСІДАННЯ

Целюлозна вата в горизонтальних перегородках характеризується контрольованим осіданням. Лабораторно встановлене осідання целюлозної вати Termex® є одним з найнижчих на ринку і становить 7,5 %. Однак з нормативних міркувань (необхідність застосування діапазону) ми декларуємо її на рівні 10 %. У діагональних і вертикальних перегородках і при використанні технології Sidox® осідання дорівнює нулю або незначне. Щоб отримати такі параметри, потрібно дотримуватися відповідної технології монтажу.

 

АКУСТИКА

Це ще одна сфера застосування, в якій целюлозна вата лідирує серед доступних на ринку теплоізоляційних матеріалів. Наш коефіцієнт αw становить 1,00 для шару завтовшки 10 см. Для досягнення такого ж результату з традиційною мінеральною ватою може знадобитися до 30–40 см шару ізоляції! Відмінні звукоізоляційні характеристики вати Termex® обумовлені як її пористою структурою, так і звукопоглинальними властивостями целюлозних волокон.

 

ТРИВАЛІСТЬ

Стандарт для целюлозної вати, на якому ґрунтується наш сертифікат, – термін служби матеріалу 50 років. Наша компанія має зразки матеріалу з перших днів свого існування, які досі виконують свою функцію в будівельних огороджувальних конструкціях і не мають жодних ознак втрати експлуатаційних характеристик. Завдяки історії нашої марки ми даємо клієнтам 25-річну гарантію на властивості матеріалу за умови правильного монтажу та відсутності зовнішнього втручання. Ми переконані, що наш матеріал може виконувати своє призначення набагато довше.

 

ВУГЛЕЦЕВИЙ СЛІД

Компанія Termex вже провела дослідження вуглецевого сліду в 2013 році у Фінському інституті будівельних технологій. З дослідженням можна ознайомитися нижче, воно підтверджує маловідому інформацію про целюлозу, що це найбільш екологічно чистий матеріал в контексті вуглецевого сліду на 1 кг.

Наразі у зв’язку з перенесенням технологічної лінії з заводу Termex в м. Йокела (Фінляндія) до м. Бялогард в Західно-Поморському воєводстві (Польща), розпочався процес інтеграції екологічної декларації. Незабаром ми опублікуємо чинну Європейську екологічну декларацію на нашому вебсайті. До того часу декларація, наведена нижче, слугує лише для прикладу.

Krajowa deklaracja własności użytkowych

Atest higieniczny

Raport z badań

Klasyfikacja emisyjna materiałów budowlanych

Raport z badań